In Prague I knew I'd been a witch burnt alive, a pyre of Soviet kitsch

26. června 2012 v 16:06 | Iris
Huráá, všechny tři trimestrální testy jsou za mnou!! Dopadly celkem nad moje očekávání; z angličtiny 96%, z češtiny 88% a za matiky 100% - věřte nevěřte ;-D. Nejsem geniální, ale test z matematiky byl celkem jednoduchý a hlavně tam byla bonusová úloha za 10 procent, takže proto mám tu stovku. Plus taky tam profesorka zapomněla dát geometrickou část a vzpomněla si na to, až když nám to rozdávala. Někdy se vyplatí zapomínat (zvlášť když jste profesorka na matiku)!! Angličtina byl můj "šedý průměr" (protože jsem udělala maximálně debilní chybu - spletla jsem si tomorrow a yesterday) a čeština vyšla nad moje očekávání, i kdž ne zase tak moc. Ten test byl naprosto hnusný, bylo tam toho moc a navíc takové věci, které jsme na hodinách nedělali, jako třeba převádění podmětu na předmět nebo tak. Profesorce se nelíbila mimojiné moje věta "Umyvadlo leželo pod mýdlem." Nutno ale dodat, že jsem si opravila známku na desítku - hurá!!
Taky jsme si včera na výtvarce rozdávali všechny obrázky, které jsme v sekundě nakreslili. Mě výtvarka baví, jako jednu z mála lidí od nás ze třídy, a na tuhle hodinu jsem se obzvlášť těšila, protože si vždycky domů přinesu soustu obrázků, o kterých si s nosem nahoru můžu říct, že se mi povedly a že si je někde vystavím - jako vloni (+ druhý díl). Takže jsem celkem žasla, kolik jsem toho za rok stihla nakreslit nebo namalovat, mám doma hromadu obrázků. Jestli někdy budu mít nový (nebo opravený) foťák, nejspíš je taky nafotím a dám na blog. Největší radost mám asi z obrázku na téma Indiánská kultura, na kterém je velký tlustý polomrtvý medvěd zapíchnutý šípem s vyřezaným indiánským totemem (takhle to zní sadisticky, ale naživo to vážně vypadá jako umění, je to dělaný tuží a anilinkama) a v pozadí je malá skupinka lidí na kopci - radující se z toho, že zapíchli velkého tlustého medvěda a večer si ho opečou. Pak se mi taky líbí moje "sněhová kalamita" (jen mi mohlo dojít, že když nakreslím obrysy černou fixou a pak na to naplácám extraředěnou anilinku, tak se ta fixa rozpije) a jinak se mi vlastně líbí všechno, kromě "Prázdnin s mimozemšťanem", který jsou ovšem ještě z loňského června.
Dneska jsem byla se třídou na takové akci, kterou jsme vyhráli za focení květinových motivů na fasádě baráků. O tom už jsem koneckonců psala několikrát, ne?! Akce spočívala v tom, že jsme jeli nějakou historickou tramvají z jednoho kraje města na druhý a zase zpátky a navíc jsme měli mít nějaké kostýmy nebo "atributy" z doby, kdy jezdila ta tramvaj, takže nějaká 20.-30. léta. Nejdřív mně matka nabízela na tuhle příležitost takové divné hnědé šaty, ale protože jsem se nechtěla promenádovat po městě jeko debil, vzala jsem si jenom puntíkovanou kytku do vlasů (opravdu to nevypadá tak úchylně, jak to zní!!) a svůj superextranový kabátek z Céáčka a moje oblíbený retro-boty a bylo to v pohodě, protože ostatní až na pár výjimek měli maximálně klobouk - ještě, že jsem si nevzala ty šaty panebože :-D!! Když nás ta tramvaj vyplivla zase tam, kde jsme nastoupili, šli jsme na piknik do takovýho parku. Holky s kloboukama si to tam zjevně moc neužívaly, ale já + "kámoška" jsem si sedla na (cizí :-D) deku rozloženou v altánku, spolužák přinesl piknikovej koš & starou lyžařskou hůl, na dece bylo celkem dost jídla od těch sedmi lidí, kteří se rozhodli to pojmout jako nezávislou žranici, bylo to celkem fajn. Měla jsem kus řízku, spoustu sušenek, kyselý okurky, červenou papriku, ořechovej rohlík a brambůrky. Pak jsem šla ještě do školy na oběd. Opravdu zážitek!!
V půl šestý vyrazím na svojí poslední hodinu tria za tenhle školní rok, ale do té doby budu asi ležet. Chce se mi spát, ale řekla jsem si, že tenhle článek dopíšu - ani nevím proč :-D. Zítra mě čeká dílna na téma Oběti komunistického režimu, prej půjdeme i na nějakou procházku k památníku, takže to bude určitě únavný, ale to už se nějak přežije. Ve čtvrtek bude další burza učebnic - hlavně zase nikomu nenechat deset korun navíc :-D!! A odpoledne akce na zakončení školního roku. Poslední den, dostanu zprávu a konec. To jsem to vzala rychle.... Těším se, že bude konec roku, ale je spousta lidí, po kterých se mi bude stýskat. Nemyslím tím svojí třídu :-D.
Ehm.... kýčovitý obrázek + písnička od Reginy Spektor na konec.
Iris.
I am psycho!!

 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama