Červen 2013

Ach, ta nostalgie

28. června 2013 v 18:19 | Iris |  Tajné úvahy
Tenhle obrázek jsem našla v jednom z rozepsaných článků, které přechovávám na tomhle blogu. Právě jsem se chvilku utápěla v minulosti a četla jsem si je. Ach, ta nostalgie!! Ach, ty problémy, co jsem řešila dávno. Nepřipadá mi, že bych nějak dospěla, ale to je asi proto, že jsem sama se sebou den po dni a tak nemůžu postřehnout, že se měním. Nebo tím, že se opravdu neměním.
Když jsem ukončila poslední rok ve školce, byla jsem šťastná, že už nemusím jíst ty hrozné blafy v jídelně a koukat na ty čarodějné učitelky a blbé, dětské děti, které si chtějí pořád hrát na schovávanou a zpívat písničku o tom, jak jsem místo rybyryby koupil velerybu.
Když jsem ukončila první třídu, byla jsem dojatá tím pravým naivně dětským způsobem a vytvořila jsem srdceryvný zápis do deníčku o tom, jaké to je velké životní jubileum.
Když jsem ukončila druhou třídu, byla jsem ještě dítě.
Když jsem ukončila třetí třídu, oddechla jsem si, protože jsem konečně měla pokoj od naší psychopatické učitelky, která nám vyprávěla sprosté vtipy, jimž ještě tehdy nikdo z nás nerozuměl, a říkala nám, že jsme tlustí a že budeme mít určitě zdravotní problémy z té naší nadváhy.
Když jsem ukončila čtvrtou třídu, chtěla jsem být emo, protože byl právě boom emo stylu, a nebo spíš scene, protože jsem se nechtěla řezat. Topila jsem se v časopisech pro dívky, myslíce si, že jsem tím pádem "velká holka", a že budu vypadat dospěle, když si napatlám oči stínama. Ach, jak jsem se mýlila.
Když jsem ukončila pátou třídu, řekla jsem naší pitomé třídní, ať jí chutná ta kytka, (byla čokoládová, ale třídní byla kráva) a padla jsem doma s brekem na postel, patrně šokem z toho, že zítra už mi nikdo nebude nadávat do bůčků a špeků. A taky jsem se přežrala čokolády.
Když jsem ukončila primu, byla jsem naštvaná na Šprtku, že ona dostala stipendium a já ne. Měla jsem také zrovna můzy a tak jsem psala a psala. A navíc jsem se už považovala za opravdu velkou holku, která už si zažila všechno možné.
Když jsem ukončila sekundu, byla jsem trochu zklamaná, že jsem svými "balícími gesty" nebyla schopná vypáčit z jisté osoby telefonní číslo, nicméně nepropadala jsem panice, asi jsem to ještě tak nevnímala.
A teď... Když jsem ukončila tercii... Usmála jsem se na tu holku v zrcadle, která se snaží přehodnotit názor na svůj vzhled a přestat se trápit tím, co se dělo, když ukončila školní rok v předchozích letech.