Červenec 2014

Abstinenční příznaky literární tvorby (toť celý důvod tohoto článku)

15. července 2014 v 20:05 | Iris |  Tajné postřehy
Už jste někdy trpěli abstinenčními příznaky literární tvorby? Já právě prožívám AKUTNÍ záchvat. Mám pár plonkových hodin, kdy se neúčastním rodinných záležitostí (= nemůžu do bazénu a ještě to bude bolet) a mohla bych spát, číst, kreslit, třídit si svoje věci, holit si nohy, jíst čokoládu a dělat spoustu zajímavých a intelektuálně přínosných věcí, ale já hned začala psát. Úplně automaticky, jako bych o tom ani nepřemýšlela.
Nejhorší na tom ale je, že z takovýchto záchvatů (tento zdaleka není první svého druhu) většinu nevyjde nic zajímavého a moje akutní slohové výtvory zůstávají v rozepsaných, v dokumentech jako nedokončené nebo případně v útrobách jednoho z mých četných velkých sešitů s tvrdými deskami (které bych si mohla šetřit do školy, ale nedělám to, jelikož nemají linky a já jsem bez linek schopna psát děsně velká a křivá písmenka). Takže, abych neodbíhala od tématu, nyní jsem dala dohromady pokus o situační popis z vodáckého kurzu týkající se mokrého pyžama a zasekla jsem se v proudu myšlenek psaných kurzívou, samozřejmě. A možná, že nedokončím ani tenhle článek. Což by byla škoda. Stejně nevím, jaký tomu tady dám nadpis.
Autorský klub na mne peče, asi nedosahuji jeho kvalit, ale to nevadí. Už je mi to vážně jedno. Třeba už jednou provždy skončily ty časy, kdy jsem se upínala na svou internetovou existenci a na počet komentářů na svém blogu. To by byla krása. Ale možná, že se to ještě vrátí. Snad ne.
Přibrala jsem asi kilo, což není zas tak hrozné, vezmeme-li v potaz, že jsem od osmého července víceméně soustavně žrala a že na pár dní v mém jídelníčku přibyl tučný narozeninový dort. Kdysi jsem si slíbila, že se nebudu vážit. Ale jak vidíte, ani tento slib jsem nebyla schopna dodržet.
Téma týdne je "Ošklivé káčátko". Tak si říkám, jestli se stále můžu zařadit mezi ošklivá kachní mláďata, nebo jestli jsem ve svých patnácti už skoro hotová divná kachna. Mohla bych o tom napsat úvahu! To by bylo komentářů (ironie).

Vzpomínka na lidi (a jejich skvělé boty - hádejte, které jsou moje).