Leden 2015

(Ne)poeticky

26. ledna 2015 v 22:47 | Iris |  Tajné úvahy
Na tuhle "úvahu" (uvozovky kvůli tomu, že si nejsem jistá, jestli moje úvahy vůbec obsahují úvahový postup) se chystám už docela dlouho. Možná je divné, že ji i přes značný nedostatek úvah, deníčků a fejetonů na mém blogu oficiálním tlačím do tohoto zapadlého kouta; je to kvůli tomu, že nemám uspořádané myšlenky a tak netuším, co z tohoto článku vlastně vyleze. Nechme se překvapit. Mám chuť si někde neučesaně a bez osnov pustit proud všeho možného, co mne napadne, a nečekat žádné pozitivní ani negativní reakce, tzn. nečekat reakce vůbec žádné.
Ve druhých rozepsaných se mi chvěje (jo, chvěje, fakt dramaticky!) další povídka do Hřejivé výzvy; jsem s tím kouskem docela spokojená a dokonce se mi hodí na téma týdne, ale já mám prostě jakýsi blok a už poněkolikáté se pokouším napsat něco sem. Tak mi držte palce, ať se mi to povede. Během dnešní většiny dne strávené doma (bolení břicha a tak - ale do zušky se musí, i kdyby padaly krávy s háky, nedá se svítit) jsem si maličko uvědomila, co asi tak chci psát a tak to píšu. Prosím.


Článek na pět hvězdiček

6. ledna 2015 v 20:42 | Iris |  Tajné postřehy
Nebo na čtyři, na tři...

Možná proto, že si už dlouho nepíši deníček a začíná mi to chybět. Nebo třeba jen tak z prokrastinace a odkládání inerciálních a neinerciálních soustav na později. Zkrátka, přišel čas obohatit tento malý zapadákov dalším článkem. Přečtete-li si ho, to je opravdu na vás. Nebude tu nic, co obyčejného člověka zajímá; žádný bulvár, plastiky, Paris Hilton ani hejty. Dokonce se ani nesesype "flamewar" v komentářích, protože ty, jak víte, jsou uzavřeny. Ještě jsem vás neodradila? Dobře, pojďme do toho.
Mimochodem, je možné, že jsem si sedmkrát dala pod článkem plný počet hvězdiček já sama? To je teď takový můj zlozvyk, že si pod každý článek hned dávám pět hvězd. Jaká to opovážlivost! Že?